Gminny Ośrodek Kultury w Krupskim Młynie

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Krupskim Młynie powstał na bazie Zakładowego Domu Kultury w 1992 roku. Realizuje zadania z zakresu wychowania, edukacji kulturalnej oraz upowszechniania kultury wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

Ośrodek dysponuje ładną i przestronną salą przeznaczoną na imprezy kulturalne (kameralne koncerty, spotkania autorskie). Na co dzień sala ta służy jako świetlica, w której dzieci i młodzież mogą pograć w tenisa stołowego, bilard oraz gry planszowe, posłuchać ulubionej muzyki, poczytać prasę. Ponadto w GOK-u w Krupskim Młynie mieści się Galeria „Ok”, gdzie co dwa miesiące prezentowane są różnego rodzaju ekspozycje.

 

Dodatkowo w ramach struktury placówki działają dwie filie:

  • Klub Osiedlowy w Ziętku - stanowi nowoczesny kompleks kulturalno-rozrywkowy, w obrębie, którego mieści się świetlica  przeznaczona w głównej mierze na zajęcia dla dzieci i młodzieży. Ponadto placówka oferuje organizację indywidualnych urodzin dla dzieci (jako impreza zamknięta).
  • Dom Kultury w Potępie - posiada on salę na 100 miejsc ze sceną oraz kuchnię z wyposażeniem na imprezy okolicznościowe, np. wesela, komunie, szkolenia itd. salę bilardową, telewizyjną oraz inne pomieszczenia wykorzystywane przez placówkę.

 

Co miesiąc każda placówka kulturalna przygotowuje bogatą ofertę programową zgodnie z opracowywanym na każdy rok planem pracy. Oferta ta kierowana jest głównie do dzieci i młodzieży. Oprócz stałych zajęć prowadzonych przez sekcje i koła zainteresowań, obejmuje: zajęcia świetlicowe takie jak: gry i zabawy (również na świeżym powietrzu), zajęcia plastyczne, rozgrywki w gry planszowe, bilard, tenisa stołowego, konkursy wiedzy, pogadanki oraz  imprezy okolicznościowe min. Walentynki, I Dzień Wiosny (topienie Marzanny), Noc Świętojańska (impreza plenerowa), Dzień Chłopaka, wieczór andrzejkowy, Mikołajki. Wymienione zajęcia prowadzone są przez pracowników poszczególnych placówek.


komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

Facebook