Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Żarkach

Strukturę Ośrodka Kultury tworzą dom kultury w Żarkach oraz osiem świetlic wiejskich – w Wysokiej Lelowskiej, Przybynowie, Ostrowie, Zaborzu, Czatachowie, Zawadzie, Jaworzniku i Kotowicach.

 

W Ośrodku prowadzone są zajęcia warsztatowe: plastyczne, muzyczne, taneczne i wokalne. Osoby starsze znalazły miejsce w Związku Emerytów i Rencistów, którego siedziba znajduje się w placówce. W ramach działalności Klubu odbywają się wieczorki towarzyskie, spotkania okolicznościowe, a także wieczorki taneczne. W sposób atrakcyjny organizowany jest czas wolny od nauki szkolnej dla dzieci i młodzieży podczas wakacji.

 

Budynek placówki w Żarkach mieści się w wybudowanej około 1870 roku synagodze. Adaptację na cele związane z działalnością Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury synagoga przeszła w latach 1954–1957. Wówczas budynek wydłużono w kierunku wschodnim, a także zmieniono ścianę frontową. Żarecka synagoga została niedawno odrestaurowana w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego.

 

fot. Leszek Pilichowski, www.pilichowski.netgaleria.eu


komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

Facebook