Rydułtowskie Centrum Kultury Feniks

image

28 listopada 2008 roku uchwałą Rady Miasta Rydułtowy zostało powołane Rydułtowskie Centrum Kultury, które stało się beneficjentem projektu „Adaptacja budynku basenu krytego na potrzeby instytucji kultury pod nazwą: Rydułtowskie Centrum Kultury”. Wniosek o dofinansowanie został złożony 24 marca 2009 r. w Wydziale Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach.

 

W lipcu 2009 roku rozpoczęto prace budowlane, które trwały do lipca 2010 roku. Zmieniono całkowicie wnętrze budynku. Zbudowano salę kinową na 128 miejsc w dawnej niecce basenu, salę teatralną na 290 miejsc na poziomie dawnego wejścia na pływalnię, powstały sale kameralne, powierzchnie wystawowe, pub, zainstalowano windę i przystosowano obiekt dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Udało się zachować jeden element dawnego wystroju budynku tuż przy obecnym wejściu głównym w pomieszczeniu szatni – to błękitna mozaika przedstawiająca pływaków, autorstwa Krystiana Burdy.

 

W sierpniu pracownicy Rydułtowskiego Centrum Kultury przygotowywali obiekt do właściwego funkcjonowania i do uroczystego otwarcia w dniu 4 września 2010 r.

 


komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

Facebook