Teatr Gry i Ludzie

image

Teatr Gry i Ludzie powstał w 1997 roku. Od początku istnienia w obszarze zainteresowań zespołu znajdował się zarówno teatr uliczny jak i ten realizowany na tradycyjnych deskach scenicznych. Teatr Gry i Ludzie jest zespołem podróżującym. Swoje spektakle prezentuje w kraju i poza jego granicami. Repertuar teatru stanowią przedstawienia plenerowe, realizacje sceniczne oraz spektakle dla dzieci.

 

Scena Teatru mieści się w budynku dawnego dworca kolejowego w Katowicach Dąbrówce Małej. Miały tu miejsce między innymi premiery spektakli: „Miłość Fedry” Sarah Kane i „Niezidentyfikowane szczątki ludzkie i prawdziwa natura miłości” Brada Frasera.

 

Zespół tworzą ludzie o różnych korzeniach i doświadczeniach artystycznych. Teatr podejmuje współpracę ze środowiskami związanymi z teatrami instytucjonalnymi oraz innymi teatrami niezależnymi.

 

Teatr Gry i Ludzie do tej pory przygotował: przedstawienia plenerowe: „Bolero”, "„Ptasia parada” (we współpracy z Teatrem Biały Klaun z Ukrainy), „Lustro”, „Spacer aniołów”, „Śpiący rycerze” (na otwarcie Uniwersjady w Zakopanem), „Ballada o Janie Wnęku”, „Kuglarze”, „Facelifting”.


Przedstawienia dla dzieci: „Morskie opowieści Kapitana Guliwera”, „Koty trzy”, „Takie sobie bajeczki”, „Opowieści Wagantów”, „Cyberbajarz”, „Bajkomat”, „Ani me, ani be...”, „Kot w Butach”.

 

Swoje spektakle prezentował na festiwalach i podczas innych wydarzeń w wielu miastach Polski od Cieszyna i Wisły przez Łódź po Gdańsk; od Jeleniej Góry, przez Warszawę po Białystok; od Szczecina po Rzeszów i Przemyśl. Wielokrotnie uczestniczył w Festiwalu Malta w Poznaniu i Sztuka Ulicy w Warszawie, a także za granicą na Międzynarodowym Festiwalu Promocji Kultury Europejskiej w Tunezji.


komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

Facebook