KOCHAJ MNIE... - KONCERT TOMASZA ŻÓŁTKO


Parafia Ewangelicko ̵1; Augsburska w Istebnej serdecznie zaprasza na koncert Tomasza Żółtko. Koncert odbędzie się 5 grudnia 2008 roku o godzinie 17:00 w Kościele Ewangelickim w Istebnej na Beskidzie.

Tomasz Żółtko to znany muzyk, kompozytor, poeta i publicysta. Jedna z najbardziej barwnych i niekonwencjonalnych postaci współczesnej piosenki autorskiej. Wiele z jego piosenek zmusza do refleksji, głębszego spojrzenia na siebie i otaczającą nas rzeczywistość. Niektóre piosenki jak „Bóg kocha chorych na AIDS” wywołały fale oburzenia i protestów. Jednak nie stroni od autoironii i dowcipu, który ożywia i wzbogaca kompozycje każdej z płyt (np. „Bardzo lubię lekcje biologii”).

Z tekstami doskonale współgra aranżacja muzyczna - czasami surowa i oszczędna, czasami bardzo bogata.

W swoim dorobku zgromadził dotychczas piętnaście pozycji (tomiki poezji, kasety i płyty CD), z których największy rozgłos przyniósł mu album „Klatka skandalu”. Pochodząca z tego albumu piosenka „Kochaj mnie i dotykaj” przez blisko 30 tygodni gościła w gorącej dziesiątce Muzycznej Jedynki, stając się ogólnopolskim przebojem, emitowanym na antenie większości polskich stacji radiowych. Muzyk pochodzi z Gdańska, a obecnie mieszka w Krakowie.
komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz