Promocja książki Andrzeja Niedoby „Rzeka niepokorna. Saga cieszyńska"

Zapraszamy na spotkanie z Andrzejem Niedobą oraz promocję jego książki „Rzeka niepokorna. Saga cieszyńska", która odbędzie się 21 września o godzinie 17.00 w Domu Zborowym Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Wiśle.
image

Na miejscu będzie można zakupić książkę „Rzeka niepokorna. Saga cieszyńska".

 

Kilka słów o autorze książki:

Andrzej Niedoba - (urodzony w 1940 roku w Cieszynie) pisarz, publicysta, autor reportaży i sztuk teatralnych, dramaturg, dziennikarz i wieloletni spiker TVP Katowice pochodzi ze znanej rodziny Niedobów. Jego ojciec Adam Niedoba był kierownikiem zespołu regionalnego Wisła, z kolei stryj - Władysław Niedoba to legendarny Jura spod Grónia.

 

Sam autor o genezie książki mówi tak:

Historia mojej rodziny, rodziny z tzw. pogranicza, ciężko doświadczonej dramatami: osobistymi, rodzinnymi, dziejowymi, jest tak nieprawdopodobna że grzechem byłoby jej nie spisać. W Polsce tak mało pisze się i mówi o Śląsku Cieszyńskim. Bardzo mnie to boli i dotyka. Mam nadzieję że moja książka w jakimś małym stopniu tę lukę niewiedzy wypełni.

Książka została wydana przez Regionalny Instytut Kultury w Katowicach. Andrzej Niedoba zadedykował ją rodzicom: Janinie i Adamowi. Wstęp pięknie zatytułowany „O ziemi, która powstała z uśmiechu samego Boga” napisał prof. Daniel Kadłubiec.

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz