Kilar. Moś. Aukso

image
Wydawnictwo zawiera nowe nagrania dokonane w zeszłym roku przez Orkiestrę Kameralną AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia.  

Na płytach zarejestrowane zostały utwory orkiestrowe oraz orkiestrowo-chóralne Wojciecha Kilara: „Mała uwertura”, „II Koncert fortepianowy”, „Exodus”, „Orawa”, „Siwa mgła”, „Kościelec” oraz „Krzesany”.

 

Na szczególną uwagę zasługuje „II Koncert fortepianowy”,  jako że został zarejestrowany i wydany na płycie po raz pierwszy. Na fortepianie gra Beata Bilińska, która również prawykonała utwór wraz z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w październiku 2011 roku.

Wydawnictwo trafi na rynek w dwóch postaciach: podwójnej płyty kompaktowej oraz kolekcjonerskiej. Ta ostatnia w starannie wykonanym pudełku mieści, oprócz płyt CD, także płytę winylową zawierającą dwa utwory: Kościelec oraz Krzesanego. Zestawienie tych dwóch utworów, inspirowanych górami, ma na celu pokazanie ich dwoistej natury uchwyconej w muzyce - grozy i piękna. Wydawnictwo uzupełnia zeszyt zawierający fotografie Bartłomieja Barczyka z ostatniej sesji zdjęciowej, na jaką zgodził się Wojciech Kilar.

Wydawnictwo jest pierwszą odsłoną projektu Mistrzowie Muzyki, w ramach którego w tym roku zostanie wydana jeszcze płyta z muzyką Henryka Mikołaja Góreckiego.

 Facebook