Fundacja Klamra

image

Spektrum działań Fundacji Klamra jest bardzo szerokie, podjęliśmy tę decyzję z pełną świadomością. Zarówno zainteresowania grupy założycielskiej, jak i kręgu współpracowników są bardzo rozległe. Do zrobienia jest naprawdę wiele i to na wielu płaszczyznach, dlatego nie chcemy nakładać na siebie autocenzury. W świecie wąskich specjalizacji, w którym ludzie się alienują uznaliśmy, że przynajmniej w warstwie społecznego aktywizmu potrzebne jest holistyczne podejście. Łączenie ludzi we wspólnym działaniu i rozwiązywaniu problemów.

 

Od drugiej połowy lat 80. związani jesteśmy ze środowiskiem ogólnopolskich organizacji pozarządowych i nie możemy pogodzić się ze zjawiskiem przeistaczania się NGO w korporacje konkurujące ze sobą, gdzie bardziej od współpracy i idei liczy się logo i marka. Może niepoprawni idealiści z nas, ale środowiska walczące ze sobą o dotacje, wpływy z 1% i sławę zapominają o ideach, dla których często zostały powołane.

 

Robimy swoje w zgodzie z sercem, a życie i ludzie każdego dnia mogą nas zweryfikować. Wspieramy liczne organizacje naszymi pomysłami i potencjałem, by budować inną jakość. Wspieramy działania na rzecz praw człowieka, zwierząt, środowiska.


komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

Facebook