Związek Polskich Artystów Plastyków - Okręg Gliwicko-Zabrzański

image

Stowarzyszenie ze stuletnią tradycją, w Gliwicach od 1945 roku, samodzielnym Okręgiem zostało ustanowione w roku 2006. Skupia 60 artystów plastyków z Gliwic, Zabrza i okolic, a także z Jeleniej Góry, Pabianic, Polkowic, Katowic, Rybnika, Andrychowa oraz z Alsdorfu i Landsbergu w Niemczech.

 

Związek Plastyków w Gliwicach organizuje rocznie ok. 30 wystaw plastycznych w miejscach do tego przystosowanych z pełnym wyposażeniem wystawienniczym. Dysponuje oprócz salą wystawową w COK, Galerią „Atrium” w Technopark Gliwice, „Galerią z pieprzem” w restauracji Wanilia w Gliwicach i salą wystawową w restauracji Trzy Światy. Od 2008 roku nieprzerwanie po dziś dzień jesty organizatorem Międzynarodowych Plenerów Malarskich „Moje miasto” z udziałem artystów polskich, ukraińskich, niemieckich i hiszpańskich.

 

Związek zaprasza do udziału w wystawach artystów plastyków z całej Polsk, a także organizuje wystawy poza Gliwicami w szkołach, które połączone są z lekcjami plastyki dla szkół podstawowych, gimnazjów i liceów a nawet dla przedszkolaków. Wśród członków stowarzyszenia jest wielu niezwykle utytułowanych artystów, z licznymi nagrodami, odznaczeniami i dyplomami.


komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

Facebook