„Trzy Świnki czyli magia teatru”

Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana
image fot. Agnieszka Morcinek, materiały organizatora

Teatr Lalek Banialuka zaprasza do udziału w niecodziennej inscenizacji teatralno-edukacyjnej „Trzy Świnki” czyli stwórzmy razem przedstawienie.

 

W lekki i przystępny sposób chcemy przybliżyć małym widzom tajniki pracy w teatrze. Poprzez wspólne tworzenie inscenizacji teatralnej w dowcipny sposób opowiemy historię „Trzech Świnek”, a przy okazji odsłonimy kulisy realizacji przedstawienia teatralnego. Nasza inscenizacja skierowana jest do dzieci młodszych i całych rodzin. Przyjazna i ciepła scenografia oraz sympatyczne lalki stanowią znakomity punkt wyjścia do opowiedzenia historii trzech świnek i wilka. 
Angażując widzów we współtworzenie przedstawienia teatralnego pokażemy jak rozpoznawać i interpretować poszczególne elementy spektaklu (przestrzeń, tekst, światło, dźwięk, scenografia) i wykorzystamy elementy dramy, edukacji teatralnej (techniki stosowane podczas warsztatów teatralnych), edukacji muzycznej i rytmiki, interakcji i improwizacji.

 

Wszystko to sprawia, że udział w inscenizacji „Trzy Świnki” to nie tylko świetna i zabawa, ale i niezapomniana lekcja wiedzy o teatrze.

 

„Trzy Świnki czyli magia teatru”

scenariusz i reżyseria: Włodzimierz Pohl

scenografia: Dariusz Fodczuk

muzyka: Krzysztof Maciejowski

aktorzy: Katarzyna Pohl, Barbara Rau, Dagmara Włoszek, Włodzimierz Pohl

premiera: 21 kwietnia 2016

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

Facebook