„Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach”

Teatr Miejski w Gliwicach
image fot. materiały organizatora

Czy Gliwice mają swojego bohatera? Mają swoje legendy miejskie. Bohaterem wielu z nich jest Zdzisław Najmrodzki. Ukończył 5 klas szkoły podstawowej, miał szansę na karierę wojskową, chciał zostać kierowcą rajdowym, stał się legendą świata złodziejskiego. Nazywano go królem złodziei i mistrzem ucieczek. Sprytny i bezczelny, wyrwał się z rąk wymiaru sprawiedliwości aż 29 razy, w tym dwa razy z gliwickiego więzienia.

 

Teatr Miejski w Gliwicach zaprasza na barwną, kryminalno-miłosną opowieść o poszukiwaniu wolności ze znakomitym Mariuszem Ostrowskim w roli Zdzisława Najmrodzkiego. Dynamicznie opowiedziana historia nawiązująca do najlepszych tradycji kinowego dramatu gangsterskiego, w której żywy plan miesza się z projekcjami filmowymi. Ironiczno-groteskowa ballada teatralna, w której prawdziwe wydarzenia mieszają się z incydentami fikcyjnymi.

 

Na scenie pojawi się korowód zaskakujących postaci m.in. Lech Wałęsa, Tadeusz Różewicz, porucznik Borewicz, Robert De Niro.

 

„Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach”

scenariusz i reżyseria: Michał Siegoczyński
dramaturg: Martyna Wawrzyniak
scenografia i kostiumy: Katarzyna Sankowska
muzyka: Kamil Pater
projekcje i światła: Michał Głaszczka
ruch sceniczny: Alisa Makarenko
inspicjent: Marek Migdał
producentka: Patrycja Wróbel

 

obsada: Karolina Olga Burek, Przemysław Chojęta (gościnnie), Mariusz Galilejczyk, Aleksandra Maj, Dominika Majewska, Mariusz Ostrowski (gościnnie), Krzysztof Prałat (gościnnie), Michał Wolny

 

premiera: 30 listopada 2018

 

 

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

Facebook