„Himalaje”

image fot. materiały organizatora

„Himalaje” to opowieść o szczytach ludzkich możliwości, ale i o przepaściach, których nie da się zasypać ani przekroczyć. O postaciach, które dla jednych są bohaterami, a dla innych nieodpowiedzialnymi marzycielami. To pierwsza teatralna historia o Jerzym Kukuczce i tych, których życie splotło się z jego historią.

 

Spektakl Roberta Talarczyka współtworzą m.in. Dariusz Kortko i Marcin Pietraszewski, autorzy głośnej biografii „Kukuczka: opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście”.

 

Co zrobisz, gdy na wysokości 8300 metrów nagle pęknie lina, która Cię utrzymywała? Przed Tobą kilka długich chwil samotnego lotu w pustkę – masz więc czas, żeby się zastanowić. Samotność to Twoja jedyna towarzyszka w tej podróży. A może zawsze była z Tobą tylko ona?

Czternaście najwyższych gór świata, tzw. ośmiotysięczników. Korona Himalajów i Karakorum. Z każdą z nich związane są legendy, historie o euforycznych zwycięstwach, ale i bolesnych porażkach. Czy podejmiesz wyzwanie zdobycia ich wszystkich, mając świadomość, że każdemu osiągnięciu szczytu grozi ryzyko upadku? Ile poświęcisz, by osiągnąć cel? Jerzy Kukuczka, choć zdobył je wszystkie, zamiast odpoczywać w domu, postanowił powrócić w Himalaje i raz jeszcze zmierzyć się ze swoją pierwszą górą, Lhotse. Czy musiała to być jednocześnie jego ostatnia wyprawa? Czy przywróciło to równowagę świata?

 

REALIZATORZY

Dariusz Kortko, Artur Pałyga, Marcin Pietraszewski tekst

Robert Talarczyk reżyseria

Katarzyna Borkowska scenografia i kostiumy

Kaya Kołodziejczyk choreografia

Miuosh muzyka

Dagmara Habryka inspicjent

Małgorzata Długowska-Błach producent wykonawczy

Maciej Rokita kierownik techniczny

 

 

OBSADA

Adam Baumann
Bartłomiej Błaszczyński
Katarzyna Brzoska
Grażyna Bułka
Dariusz Chojnacki
Karol Gaj
Marcin Gaweł
Karina Grabowska
Natalia Jesionowska
Bernard Krawczyk
Wiesław Kupczak
Radosław Lis
Barbara Lubos
Michał Piotrowski
Grzegorz Przybył
Agnieszka Radzikowska
Katarzyna Sikora
Aleksandra Sikorska
Wiesław Sławik
Marcin Szaforz
Krystyna Wiśniewska

komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

Facebook