JESIEŃ POETYCKA 2009


Ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i prezentacja utworów sławkowskiej Jesieni Poetyckiej odbędzie się 22 października 2009 roku o godzinie 17.00 w MOK-u.

Ważną imprezą organizowaną każdego roku przez Miejski Ośrodek Kultury jest Jesień Poetycka. Na ten konkurs literacki swoje utwory zgłaszają poeci z całej Polski i nawet z Europy. Organizator imprezy stara się, aby jurorem konkursu była zawsze wybitna osoba związana z poezją i zajmująca się szeroko rozumianą kulturą. W 2003 roku wiersze zgłoszone do konkursu oceniał Dariusz Pacak - śpiewak operowy światowego formatu, występujący na scenie Opery Wiedeńskiej.

Pierwszą sławkowską Jesień Poetycką zorganizowano w 1985 roku dzięki staraniom Stanisława Głogowskiego, ówczesnego dyrektora MOK-u. Grupka poetów amatorów spotykała się wtedy na tzw. czwartkach Stasia i wzajemnie się oceniała. Uczestników z roku na rok przybywa.

Jesień Poetycka odbywa się zawsze w październiku. Z kolei na wiosnę organizowana jest bliźniacza impreza - Wiosna Poetycka.

Termin nadsyłania prac minął 4 września.

(kd)
komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz