SPOTKANIE Z PISARKĄ ANNĄ ELŻBIETĄ KAMIENIECKĄ W RAMACH CYKLU "LINIE KRAJOWE"


Wydawnictwo Czarne i 4art Klub Muzyczny zapraszają na spotkanie z pisarką Anną Elżbietą Kamieniecką, autorką książki "Dziewczyna z Buenos". Rozmowę z pisarką przeprowadzi Dagmara Luboń. Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu "Linie krajowe". Jest to cykl spotkań na terenie Śląska z autorami, których książki zostały wydane przez wydawnictwo "Czarne".

"Dziewczyna z Buenos" - debiut książkowy Kamienieckiej - to wielowątkowa, liryczno-epicka proza psychologiczna, której akcja, wbrew tytułowi, dzieje się nie w Buenos Aires, lecz w Amsterdamie. Znakomite portrety wewnętrzne bohaterów (przede wszystkim nadwrażliwej Glorii), wątek sensacyjny, panorama losów kilkorga ludzi, głównie Polaków, których los w określonym momencie rzucił do Amsterdamu - wszystko to posłużyło autorce do mistrzowskiego sportretowania wielonarodowościowego i wielokulturowego postmodernistycznego Babilonu.
Dziewczyna z Buenos to historia o zagubieniu tożsamości, przez które świat ulega rozpadowi i odwróceniu. Tęsknota za śmiercią oznacza tęsknotę za bliskością, a ślady przemocy przyciągają bohaterów tak samo jak potrzeba miłości. Amsterdam to dla głównej bohaterki trampolina do tytułowego Buenos, które istnieje tylko w jej głowie. To także miasto-sieć, w którą zaplątana jest każda z postaci, mierząca się z bezradnością i osamotnieniem.

Anna Elżbieta Kamieniecka urodziła się w 1977 roku w Gdańsku. Absolwentka romanistyki. Wcześniej studiowała scenariopisarstwo w Toruniu. Zajęła pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na Recenzję Filmową Poświeconym Pamięci Irka Siwińskiego organizowanym przez miesięcznik "Kino"", otrzymała Grand Prix ogólnopolskiego konkursu na prace poświęcone twórczości Federico Felliniego, jest laureatką. konkursu poetyckiego o Złote Pióro Sopotu. Przekłada z francuskiego.

Kolejne spotkanie z pisarką 18 stycznia 2006 o godz. 17.00 w Bellmer Cafe, ul. Warszawska, Katowice


komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz