Cykl warsztatów twórczych z aktorami teatru tańca

image
Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach zaprasza młodzież i osoby dorosłe z pasją i zaangażowaniem, bez względu na poziom zaawansowania na warsztaty z aktorami teatru tańca. Zajęcia skierowane są do każdego, kto chce popracować nad sobą i aktywnie spędzić czas wolny. Wystarczą chęci!

Każde spotkanie zaczyna się o godz. 18.00 i kończy o godz. 21.00. Każdy warsztat porusza inne zagadnienie, więc spotkania nie wymagają kontynuacjimożna dołączyć w połowie cyklu lub wybrać interesujące zagadnienia. Oba spotkania (w sobotę i niedzielę) stanowią spójną, komplementarną całość, ale można wybrać tylko jeden warsztat. Zajęcia będą się opierać na technikach tanecznych, aktorskich oraz metodach pracy z ciałem.

harmonogram:
– 2 i 3 grudnia – Sztuka relaksacji – sposoby na oddech
– 16 i 17 grudnia – Sztuka emocji – emocje w ciele i wyobraźni
– 13 i 14 stycznia – Sztuka improwizacji – wyobraźnia w ruchu
– 26 i 27 stycznia (piątek i sobota) – Jak zatańczyć z różnymi dziedzinami sztuki?
– 9 i 10 lutego (piątek i sobota) – Po co nam sztuka na co dzień?
– 24 i 25 lutego – Poza sztuką, czyli jak daleko można sięgnąć?

 

Warsztaty sobotnie – wyobraźnia
Wyobraźnia może dostarczać nieocenionych inspiracji i okazać się bardzo skutecznym narzędziem do realizowania różnorodnych celów. Dzięki wyobraźni i wizualizacjom możemy przeżyć fascynującą podróż – wiele się o sobie nauczyć i odkryć to, co jeszcze nam nieznane… Podczas zajęć będziemy posługiwać się wizualizacją twórczą, czyli metodą wyobrażania i tworzenia obrazów mentalnych.

Warsztaty niedzielne – ciało
Każdy z nas w codziennym życiu posługuje się swoim ciałem, jednak niewielu używa go w sposób świadomy. Nie zdajemy sobie sprawy jak wiele informacji i wrażeń jesteśmy w stanie otrzymać z ciała, pod warunkiem, że słuchamy go uważnie. Zajęcia będą skupiać się na budowaniu świadomości własnego ciała, poznania jego narzędzi oraz sposobów ich wykorzystywania w ekspresji twórczej. Poprzez pracę indywidualną i ćwiczenia grupowe nauczymy się reagować na otoczenie i partnera, poznamy tajniki improwizacji ruchowej, a także opierając się na własnych spostrzeżeniach i odczuciach, będziemy spełniać potrzeby wychodzące z ciała i wyrażać się poprzez ruch.

 

Zajęcia prowadzą Jakub Margosiak (wyobraźnia) i Grzegorz Łabuda (ciało), założyciele Living Space Theatre.

Zapisy pod numerem telefonu 32-259-90 40, wew.13 lub mailowo (edukacja@bwa.katowice.pl). Liczba miejsc ograniczona.

 

Ruch to wolność, więc stańmy się wolni.

 

Więcej informacji >>>Facebook

miejsca kultury