Warsztaty „MajsterSZTYK! - Historie recyklingu”

image
Ewangelickie Centrum Diakonijne „Słoneczna Kraina” w Katowicach zaprasza dzieci od 7 do 10 roku życia na warsztaty „MajsterSZTYK! – Historie recyklingu”. Zajęcia odbywać się będą: 10, 17 i 24 kwietnia oraz 8 maja, o godz. 16.30.    

Zapraszamy dzieci od 7 do 10 roku życia na warsztaty pod nazwą „MajsterSZTYK! – Historie recyklingu”. Uczestnictwo bezpłatne!

Za pomocą materiałów przetwarzalnych (np. makulatura, PET, reklamówki jednorazowe, folia bąbelkowa) przygotujemy stroje i zorganizujemy sesję zdjęciową.

 

Tytuł zajęć nawiązuje do postaci z bajek i popkultury, które przeszły niezwykłe przemiany: Brzydkie Kaczątko, Kopciuszek, herosi z mitów i komiksów. W międzyczasie ułożymy dla starych bohaterów całkiem nowe, „zrecyklingowane” historie.

 

Warsztaty będą łączyły w sobie elementy edukacyjne, ekologiczne i plastyczne. Na koniec stworzymy o swoich bohaterach fotostory w przestrzeni miasta.

 

w programie warsztatów:

 

  • przygotowanie pojemników na odpady – nauczymy się, jak i co segregować. Uzgodnimy, co będziemy zbierać. Poszukamy swoich bohaterów. Zaprojektujemy, wymyślimy historie, zrobimy postać z butelki
  • zrobienie strojów i zabawa z użyciem eko-materiałów
  • przygotowanie rekwizytów do zdjęć, naniesienie ostatnich poprawek
  • ułożenie foto-historii o swoich bohaterach

 Facebook

miejsca kultury