Spacerkiem przez fotografię

image
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza na niecodzienne i nietypowe warsztaty fotograficzne. Spotkanie III ma tytuł „Kompozycja..., prezentacja wystawiennicza”. Zajęcia potrwają od godz. 10.00 do 14.00. Spotkanie poprowadzi Artur Rychlicki – fotograf, pedagog, filozof, twórca autorskich warsztatów fotografii (www.warsztaty-fotograficzne.org).

Zgłoszenia udziału w warsztacie należy wysyłać na adres mailowy dkchwalowice@wp.pl. Szczegółowych informacji udziela Krzysztof Łapka (tel. 513-064-196, dkchwalowice@wp.pl).

 

Warsztaty są skierowane do wszystkich osób, które chciałyby podjąć refleksję nad językiem artystycznego wyrazu. Chodzi o próbę nauki szerokiego rozumienia fotografii. Jak filozofować przy pomocy aparatu fotograficznego? Jak rozwijać swoją świadomość, aby w pełni móc twórczo wyrazić siebie? Cztery spotkania będą fotograficznymi spacerami, podczas których będziemy rozmyślać na temat znaczenia wrażeń zmysłowych w fotografii.

 

 

Spotkanie III, podobnie jak spotkanie II, będzie poświęcone kompozycji i estetyce obrazu fotograficznego – poznaniu tajników estetyki fotografii. Aby w kontrolowany i świadomy sposób przekazać w fotografii to, co jest w niej istotne. Aby obraz fotograficzny stanowił harmonijny układ interesującej treści i niebanalnej formy.

 

W pierwszej części spotkania zostanie omówione zadanie domowe z sugestiami możliwości podjęcia tematu przez prowadzącego. A zadanie to polega na przygotowaniu fotografii (w formie elektronicznej) na tematy:

  1. Wywróćmy to wreszcie do góry nogami!!!
  2. Księga jest mitem, moje dziecko!
  3. Cudowna chwila, a będą ich jeszcze miliony.

 

W drugiej części spotkania omówimy zagadnienie przygotowania fotografii do wystawy oraz uzyskamy odpowiedź na pytanie dlaczego slide show, to jednak nie prezentacja fotograficzna.

 

 

Artur Rychlicki – krakowski fotograf, studiował filozofię, swoje prace wystawiał w Polsce, Wielkiej Brytanii, Danii, prowadził tam również warsztaty fotograficzne. Współpracował w projektach artystycznych m.in. z Richardem Demarco oraz Andrea Cusumano. Specjalizuje się w fotografii analogowej (techniki srebrowe) oraz technikach szlachetnych (m.in. guma chromianowa). Na zajęciach warsztatowych prowadzi również wykłady z historii fotografii, sztuki oraz z zagadnień związanych z estetyką. Od dziecka związany ze sztuką i osobą Tadeusza Kantora (jest synem aktorów od lat współpracujących i związanych z teatrem „Cricot 2”). Autor znaczących wystaw m.in. wystawy pt. „Podróżni”, która stanowi ogólną refleksję na temat drogi każdego człowieka, poszukiwania i spotykania innych osób.



Facebook

miejsca kultury