Warsztaty fotograficzne w Pałacu w Rybnej

image
Pałac w Rybnej zaprasza na warsztaty fotograficzne prowadzone przez znanych i uznanych fotografików. Zajęcia będą odbywać się w Pałacu w Rybnej od poniedziałku do soboty czyli pomiędzy 13 a 18 kwietnia.

Przy okazji warsztatów dziesiątka fotografików spędzi w naszym mieście tydzień fotografując je. Wykonane przez nich zdjęcia wykorzystane zostaną do promocji miasta oraz mobilnej wystawy fotograficznej.

 

„Warsztaty będą miały charakter spotkań, na których będziemy rozmawiać o fotografii zarówno od strony teoretycznej, jak również fotografować w terenie i we wnętrzach pałacowych. Wykonywać będziemy zdjęcia w Tarnowskich, jak i najbliższych okolicach” - mówi Krzysztof Miller, główny organizator zajęć i jeden z prowadzących z ramienia Związku Polskich Artystów Fotografików.

 

Wszystkie darmowe zajęcia organizowane są po południu z uwagi na osoby pracujące i uczniów. Zapisy przyjmowane są mailowo pod adresem mailowym: krzysztof@motionstudio.pl, więcej informacji pod numerem telefonu: 32-393-38-31 i 668-872-481.

 

W czasie uczestnicy będą fotografować aparatami cyfrowymi, analogowymi i camerą obscurą. „Poznamy techniki szlachetne, sposób obróbki i prezentacji fotografii, więc uczestnicy warsztatów powinni zabrać ze sobą aparaty fotograficzne” - mówi Miller.

Harmonogram zajęć:

 

13 kwiecień, godz. 17.00 teoretyczne przygotowanie do zajęć z fotografii ulicznej, prowadzenie zajęć: Artur Pławski (Pałac w Rybnej)

14 kwiecień,  godz. 16.00 praktyczne zajęcia z fotografii ulicznej, prowadzenie zajęć: Artur Pławski (spotkanie obok ratusza w Tarnowskich Górach)

15 kwiecień, godz. 16.00 fotografia - zapis pamięci, fotografia dokumentalna, zajęcia prowadzi Józef Wolny (Pałac w Rybnej)

16 kwiecień, godz. 16.00 fotografia portretowa zajęcia prowadzą Dariusz Hankiewicz, Krzysztof Miller (Pałac w Rybnej)

17 kwiecień, godz. 16.00 widzenie natury , krajobraz, eksperyment, fotografia otworkowa, techniki formalne, prowadzenie Krzysztof Szlapa (Pałac w Rybnej) oraz wieczorem – fotografowanie mappingu i koncertów na Rynku 

18 kwiecień, godz. 10.00 obróbka graficzna zdjęć w Photoshopie, prowadzący Marek Wesołowski (Pałac w Rybnej)Facebook

miejsca kultury