Młoda Filharmonia Aukso

image
Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w warsztatach muzycznych Młoda Filharmonia Aukso. W tym roku Gościem Młodej Filharmonii będzie koncertmistrz Filharmonii Wiedeńskiej - Rainer Honeck.

Program artystyczny:

 

L. van Beethoven - Uwertura Coriolan op. 62

W. A. Mozart - V Koncert skrzypcowy Adur KV 219

K. Penderecki – Chaconne

H.M. Górecki – Trzy tańce na orkiestrę

 

Organizatorzy zapraszają młodych muzyków wszelkiej narodowości (od 16 do 30 roku życia) do koncertowania z orkiestrą AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia z wybitnym austriackim skrzypkiem Rainerem Honeckiem - koncertmistrzem Filharmonii Wiedeńskiej, grających na instrumentach wchodzących w skład orkiestry symfonicznej (flet, obój, klarnet, fagot, trąbka, waltornia, puzon, perkusja, skrzypce, altówka, wiolonczela i kontrabas).


Niepowtarzalne jest to, iż organizatorzy pokrywają wszystkie koszty uczestnictwa: noclegi, pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja), przejazdy (na warsztaty i z powrotem; przejazdy kolejowe i autobusowe), wszystkie warsztaty i wykłady.

 

Dlaczego warto?

 • Uczestnicy mają szansę współpracować z jedną z najlepszych europejskich orkiestr (to pierwszy projekt, w którym młodzi muzycy grają w ramach profesjonalnej orkiestry),
 • Uczestnicy nie martwią się kosztami, tylko inwestują w swoją przyszłość,
 • Uczestnicy otrzymują certyfikat ukończenia prestiżowego projektu,
 • Uczestnicy poznają wiele wybitnych osobowości.

 

Co otrzymują uczestnicy projektu?

 • Certyfikat ukończenia Młodej Filharmonii Aukso
 • Zareklamowanie swojej osoby jako muzyka na potencjalnym rynku pracy o ponad przeciętnych zdolnościach,
 • Darmowy udział w pozostałych koncertach 10. Międzynarodowego Festiwalu im. G.G. Gorczyckiego.
 • Darmowy udział w wykładach o życiu i twórczości kompozytorów programu prezentowanego w ramach warsztatów,
 • Darmowy udział w warsztatach dziennikarskich z publikacjami w gazetach ogólnopolskich,
 • Codzienne spotkania z wybitnymi osobowościami,
 • Kształtowanie własnej osobowości jako zawodowego muzyka - zetknięcie się ze stresem i odpowiedzialnością, jaka wiąże się z występem w profesjonalnej orkiestrze oraz radzenie sobie z tymi przeciwnościami niewątpliwie wpłyną korzystnie na kolejne tego typu sytuacje.

 
Zgłoszenie na warsztaty należy dokonać do 30 października 2015 r.  za pośrednictwem Internetowej Karty Zgłoszenia (IKZ) dostępnej na stronie www.aukso.pl. Do karty zgłoszeniowej należy dołączyć krótkie nagranie audio od 2 do 4 minut, które nie musi być nagraniem studyjnym (profesjonalnym). Dopuszcza się nagranie z telefonu (audio). Wybór kandydatów potwierdzimy do dnia 2 listopada 2015 roku.

 

Organizatorem Młodej Filharmonii Aukso jest Orkiestra Kameralna Miasta Tychy Aukso oraz Stowarzyszenie Gorczycki.pl. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

 

 

 

 Facebook

miejsca kultury