„Trzasko-dźwięki” – warsztaty dla całych rodzin

image
Warsztaty głosowe i muzyczne, przeznaczone dla dzieci, młodzieży gimnazjalnej i szkół średnich oraz zawodowych, a także ich opiekunów.

Dzięki wspólnemu wydawaniu dźwięków, śpiewaniu i graniu na własnoręcznie zrobionych instrumentach, wytworzymy przestrzeń świetnej zabawy i nowych doświadczeń. Na warsztatach głosowych poznamy swoje naturalne brzmienie, poprzez techniki oddechowo-głosowe oraz relaksację dźwiękiem, zaś na warsztatach muzycznych sami zbudujemy instrumenty z materiałów przeznaczonych do recyklingu i poznamy sposoby elektronicznego przetwarzania dźwięku. Podczas finału projektu, 22 listopada o godz. 17.00 w Klubie Rebus w Żorach zagra formacja Zawiało.


Na wszystkie warsztaty i koncert wstęp wolny. Wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy (pobierz tutaj >>>) należy przesłać drogą elektroniczną na adres internetowy: stowarzyszenie.uwagiwarte@gmail.com. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. Ilość miejsc jest ograniczona.

 

Warsztaty poprowadzą


Tomasz Manderla (z Rybnika) – muzyk, laureat głównej nagrody konkursu kompozytorskiego organizowanego przez Polskie Radio Program II „Świat cyfry. Świat muzyki″. Twórca i współtwórca muzyki do spektakli. Bierze udział w pionierskich projektach muzyczno-teatralnych, słowno-muzycznych oraz w tworzeniu interaktywnych instalacji multimedialnych. Pedagog w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach.


Mariola Rodzik-Ziemiańska (z Rybnika) pieśniarka, aktorka, poetka, niezależna animatorka kultury, założycielka Portu Sztuki. Instruktorka warsztatów pracy z głosem i oddechem. Wokalistka formacji Zawiało. Absolwentka Politechniki Wrocławskiej oraz Akademii Gospel w Katowicach. Uczestniczka wielu warsztatów i kursów śpiewaczych i aktorskich. Nominowana do nagrody Człowiek Roku Rybnik.com.pl 2007. Nagrodzona przez Prezydenta Miasta Rybnik za działalność kulturotwórczą w 2013 roku.

 

Terminy

 

  • Racibórz

Przystanek Kulturalny „Koniec Świata”, ul. Karola Miarki 3a,

8 listopada (sobota)

godz. 13.00–16.00 i 16.00–19.00

 

  • Żory

Klub Rebus, dzielnica ks. Władysława

22 listopada (sobota)
godz. 10.00–13.00 i 13.00–16.00

 

Organizator

Port Sztuki

Partnerzy

Harcówka – Klub Kultury Rybnickie Centrum Kultury

Raciborskie Stowarzyszenie Kulturalne ASK

Klub Rebus – Miejski Ośrodek Kultury w Żorach

Operatorem Programu jest Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS oraz Fundusz Lokalny Ramża. Warsztaty są współfinansowane ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.Facebook

miejsca kultury