Rodzic i ja: potworzaki na dobry początek

image
Rodzic i ja – nowy cykl edukacyjno-warsztatowy w Muzeum Górnośląskim, w czasie którego nie tylko dzieci, ale również ich opiekunowie będą mogli zdobyć wiedzę i w praktyce poznać różne techniki plastyczne – rozpoczną zajęcia o potworzakach. Muzeum zaprasza 3 września na wspólne projektowanie przyjaznych stworków – maskotek.

Uczestnicy warsztatów poznają technikę transferu umożliwiającą przeniesienie dowolnego obrazka na tkaninę. Nauczą się również posługiwać igłą i nicią. Dzieci wraz z rodzicami przygotują własne, niepowtarzalne maskotki. Od podstaw stworzą wymyślone przez siebie stwory, komponując z dostępnych elementów ich paszcze, przenosząc je metodą transferu na materiał, a następnie wypychając i zszywając potworzaki. Maskotki uczestnicy będą mogli zabrać z sobą do domu.

 

Zajęcia są skierowane do dzieci w wieku od 3 do 12 lat oraz ich rodziców. Koszt udziału w warsztatach wynosi 10 zł od pary (dziecko + dorosły). Obowiązują zapisy (dwa tygodnie przed terminem zajęć), które prowadzi Dział Edukacji: tel. 32-281-82-94 w. 127.

 

Uwaga! W czasie zajęć będą wykorzystywane igły do szycia oraz rozpuszczalnik. Niezbędna jest obecność dorosłego opiekuna.

 

Zajęcia z cyklu Rodzic i ja są alternatywą dla spotkań kierowanych tylko do dzieci lub tylko do osób dorosłych i stanowią formę pomostu międzypokoleniowego. W

 

Prowadzący: Zuzanna Orzeł, Magdalena Pospieszałowska

 

 Facebook

miejsca kultury