ZAJĘCIA "MALI I WIELCY TWÓRCY W MUZEUM ŚLĄSKIM"

Muzeum Śląskie serdecznie zaprasza od 9 października do wznowionego po wakacyjnej przerwie sobotniego cyklu warsztatów dla dzieci „Mali i wielcy twórcy w Muzeum Śląskim”. Na najbliższym spotkaniu poznamy rolę koloru w malarstwie polskim na przykładzie obrazu z „Tobiasz z aniołami” Jacka Malczewskiego.

Na każdym spotkaniu, składającym się z teoretycznego wprowadzenia do tematu i części praktycznej, poruszane będą inne zagadnienia związane z nauką malarstwa. Stawiając pierwsze kroki, dzieci zaczną od mieszania barw, następnie nauczą się komponować obraz i obserwować światło. Prace będą tworzone z natury, co pozwoli zrozumieć, jak wymagająca może być sztuka. Tematy najbliższych spotkań poruszają problematykę faktury, światła w portrecie, perspektywy, a przykładem i inspiracją będą oryginalne prace najsłynniejszych polskich artystów.

Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu. Pierwsze spotkania są dedykowane dzieciom w wieku 10-12 lat, na drugie zajęcia Muzeum zaprasza dzieci w wieku 7-9 lat (dziecku może towarzyszyć 1 osoba dorosła).

Bilety na spotkanie, w cenie 5 zł, można nabyć w kasie w godzinach otwarcia Muzeum Śląskiego. Zakup biletu jest równoznaczny z zapisem na warsztaty. Początek zajęć o g. 12.30.

(kd)


Facebook

miejsca kultury