Chór Mieszany Klaster

image

Obecnie skład chóru to osoby różnych zawodów i studenci różnych kierunków, które już kiedyś śpiewały w różnych chórach lub mające jakieś przygotowanie muzyczne.

 

Ponieważ jest to chór dla zapracowanych i próby są tylko raz w tygodniu, w dużej mierze opiera działalność na samodzielnej pracy chórzystów: przed próbą są wysyłane mailem nuty oraz samouczki głosowe do przygotowania w domu i na próby chórzyści przychodzą wstępnie przygotowani. Wprowadza to zupełnie inną jakość pracy na próbach w porównaniu do czytania utworów na próbach i jak do tej pory działa bardzo dobrze, ku zachwytowi i chórzystów, i dyrygenta.

 

W pierwszym sezonie artystycznym, który trwał od połowy listopada, chór przygotował program sakralny, z którym wystąpił dwukrotnie w Zabrzu i w Rudzie Śląskiej oraz repertuar ludowo-rozrywkowy zaprezentowany publiczności na koncercie podczas Industriady w Szybie Maciej. Zespół ma już na koncie pierwsze projekty międzynarodowe - w czerwcu 2017 przyjmował chór z Rapsodia z Mołdawii i uczestniczył we wspólnym koncercie zorganizowanym na tę okoliczność, do udziału w którym zaprosił również chór Risonanza Continua.

 

Próby chóru odbywają się w piątki, w godz. od 18.30-21.00 w tzw. Domu Kawalera w Zabrzu przy ul. Hagera 41. 


komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

Facebook