Zespół Pieśni i Tańca Przytup

image

Zespół działa w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie od 1997 roku. Obecnie liczy około 100 członków w wieku od 4 do 21 lat, którzy zostali podzieleni na 6 grup. Od początku choreografem i opiekunem Przytupu jest Sabina Borkowska. Zajęcia wokalne i rytmikę prowadzi Sylwia Lubszczyk, akompaniuje Adam Bednorz. W ciągu dziesięcioletniej działalności opracowali bogaty repertuar folklorystyczny, układy widowiskowo-rewiowe, piosenki estradowe. Corocznie w grudniu przygotowują bajkowe widowiska.

Celem działalności zespołu jest propagowanie folkloru, rozwijanie zainteresowań tanecznych i wokalnych, a także przyjemne i pożyteczne zagospodarowanie wolnego czasu dzieci i młodzieży.

Ponieważ działalność Przytupu nastawiona jest głównie na występy i koncerty, toteż rzadko biorą udział w przeglądach i festiwalach. Mimo to są laureatami Wodzisławskich Spotkań z Folklorem czy Złotej Kotewki w Boguszowicach. Występowali wielokrotnie na Międzynarodowym Festiwalu Folklor bez Granic. Brali udział w przeglądzie Złoty Kłos. Koncertowali we Francji i Włoszech. W czerwcu 2005 roku zdobyli I miejsce w Ogólnopolskich Spotkaniach Tanecznych Zatańcz z Nami w Częstochowie. W Radlińskim Turnieju Piosenki Dzieci i Młodzieży oraz w Festiwalu Cmok Tralala w Tarnowskich Górach członkinie zespołu zdobyły nagrody indywidualne. Grupa wokalna jest laureatem konkursu Kolorowe Nutki w Siemianowicach Śląskich oraz Festiwalu Bóg się Rodzi w Żorach.

Na zajęciach panuje miła i koleżeńska atmosfera, która korzystanie wpływa na rozwój umiejętności tanecznych i wokalnych.


komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

Facebook