Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Wodzisławskiej Vladislavia

image
  • Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Wodzisławskiej Vladislavia
  • 44-300 Wodzisław Śląski
  • ul. ks. płk. Wilhelma Kubsza 17
  • www.zespolvladislavia.pl

W zespole działa kilka grup tanecznych i kapela. Występuje w nim około 100 dzieci i młodzieży z Wodzisławia Śląskiego i okolicznych miejscowości. Zajęcia odbywają się codziennie popołudniami w Wodzisławskim Centrum Kultury. Dwie grupy spotkają się w szkole w Łaziskach Rybnickich.

 

Grupa ma w repertuarze folklor Śląska, Beskidu Śląskiego, Beskidu Żywieckiego, górali ze Spisza Polskiego, Rzeszowszczyzny, Staromieścia, tańce przeworskie, krakowskie, kaszubskie, kurpiowskie, łowickie.

 

Zespół został założony 2 grudnia 1982 roku. Posiada weryfikację Krajowej Komisji Ekspertów Polskiej sekcji CIOFF i zezwolenie na prezentowanie programu artystycznego w Polsce i innych krajach świata.

 

Vladislavia jest organizatorem koncertów pod nazwą W Kręgu Przyjaciół i Międzynarodowego Festiwalu „Folklor bez granic”. W ciągu roku daje około trzydziestu koncertów.

 

Do grupy można dołączyć poprzez nabór odbywający się rokrocznie we wrześniu. Zespół przyjmuje dzieci od 3 roku życia. Zajęcia kosztują od 50 do 125 zł za semestr.


komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

Facebook