A.Quartet

image

A.Quartet istnieje od początku 2000 roku. Jest to kwartet smyczkowy (dwoje skrzypiec, altówka, wiolonczela). Ma w swym repertuarze muzyczne hity różnych stylów i epok. Na ich koncertach można usłyszeć jazz, blues, muzykę z filmów, musicali i operetek, muzykę pop, lat 60., taneczną, w tym latino oraz muzykę klasyczną.

Początek istnienia zespołu wiąże się z teatrem Cogitatur, gdzie między innymi odbył się ich pierwszy koncert autorski „A.Quartet wieczorową porą” z udziałem profesjonalnej pary tanecznej.

Istotnym projektem kwartetu były przedstawienia muzyczno-taneczno-poetyckie współtworzone z artystami niemieckimi, inspirowane polską poezją romantyczną. Przedstawienia odbywały się zarówno w Polsce, jak i w Niemczech.

Większym przedsięwzięciem był również występ na śląskiej premierze filmu „Zemsta” według Aleksandra Fredry w reżyserii Andrzeja Wajdy, na której kwartet wykonał utwory muzyki salonowej.

W marcu 2003 roku zespół uczestniczył w Tygodniu Polskim, który miał miejsce w Instytucie Goetheanum w Dornach, w Szwajcarii. W roku 2003, 2004 oraz 2005 brał udział w festiwalu kultury skandynawskiej Nordalia. W czerwcu 2005 uświetnił zawody golfowe Volvo Masters Amateur. Muzyka w wykonaniu kwartetu towarzyszyła również wystawie malarstwa Katarzyny Korus. Bierze udział w audycjach muzycznych dla szkół oraz przedszkoli. W styczniu 2006 wystąpił w programie radiowym nagranym dla polonijnego Polskiego Radia w Nowym Jorku.


komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

Facebook