Zespół Muzyki Salonowej Eleganza

image

Zespół Muzyki Salonowej Eleganza powstał w 2016 roku na bazie Gliwickiej Orkiestry Kameralnej i jest kontynuatorem wiedeńskiej tradycji muzykowania w klasycznym, lekkim i tanecznym nastroju.

 

Tworzą go znakomici muzycy, pracujący i koncertujący na co dzień z renomowanymi polskimi instytucjami muzycznymi, takimi jak: Sinfonia Varsovia, NOSPR, Filharmonia Śląska czy Akademia Muzyczna w Katowicach.

 

W programie zespołu znajdą się same przeboje, w tym walce, polki, czardasze, serenady, marsze, wiązanki, uwertury i tańce w wersji instrumentalnej znanych oraz czasem już zapomnianych mistrzów, takich jak: Johann Strauss, Wolfgang Amadeus Mozart, Émile  Waldteufel, Vittorio Monti, Emmerich Kalman, Franz Lehar, Julius Fucik, Gerhard Winkler, Heinz  Crucius, Robert Stolz, Hans Zander, Oscar Fetras,  Matos  Rodriguez, Franz von Suppe, Ruggiero Leoncavallo, Fred Raymond, Albert Ketelby.

 

Zespół wykonuje program pod tytułem „Wiedeński ogród muzyczny” dający obraz klimatu muzycznego który z ogromnym powodzeniem rozbrzmiewał w ogrodach, parkach oraz salonach XIX-wiecznej Europy a w szczególności Wiednia. 

 

Eleganza występuje w zróżnicowanej obsadzie instrumentów, co daje możliwość dopasowania się do każdej przestrzeni i warunków zarówno w salach jak i w plenerze.


komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

Facebook