Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Dąbrowy Zielonej

image
  • Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Dąbrowy Zielonej
  • 42-265 Dąbrowa Zielona
  • pl. Kościuszki 30
  • tel.: 34-355-50-55
  • faks: 34-355-50-52

Historia gromadzenia instrumentów na potrzeby Młodzieżowej Orkiestry Dętej sięga połowy lat 80. Dwukrotnie podejmowane próby utworzenia zespołu nie przyniosły oczekiwanego efektu. Udało się to dopiero w 1993 roku. Już w listopadzie band wziął udział w 1. Wojewódzkim Przeglądzie Orkiestra Dętych w Częstochowie, na którym występuje po dziś dzień.

Pierwszym kapelmistrzem został Jan Piątkowski, a od października 2001 roku Orkiestrę prowadzi Marek Limanowski. Zespół liczy 35 osób - jest to młodzież szkolna i studenci w wieku 11-22 lat.

Orkiestra dwukrotnie uczestniczyła w Regionalnym Przeglądzie Orkiestr Dętych Ochotniczych Straży Pożarnych w Busku-Zdroju. Jest laureatem Nagrody Starosty Częstochowskiego za rok 2000 w dziedzinie Kultury i Sztuki. W sierpniu 2004 roku zajęła I miejsce w Przeglądzie Strażackich Orkiestr Dętych O Wielką Trąbę Starosty Częstochowskiego i Wójta Gminy Lelów. Uczestniczyła w styczniu 2004 w Częstochowskim Kolędowaniu - koncercie organizowanym przez Polski Związek Chórów i Orkiestr i Filharmonię Częstochowską.

Można ją usłyszeć w czasie letnich koncertów w Parku im. Stanisława Staszica w Częstochowie, na uroczystościach gminnych i powiatowych, strażackich i kościelnych na terenie gminy i poza nią.


komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

Facebook