Orkiestra Dęta Gminy Bestwina

image

Orkiestra Dęta Gminy Bestwina z siedzibą w Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaniowie powstała w 1998 roku z inicjatywy miejscowych muzyków. Współzałożycielem i pierwszym kapelmistrzem został Józef Maziarz. Od stycznia 2000 roku dyryguje Urszula Szkucik-Jagiełka. Aktualnie Orkiestra gra w czterdziestoosobowym składzie. Prezesem od początku jej istnienia jest Stanisław Hamerlak.

Zespół bierze udział w życiu artystycznym regionu: koncertuje na uroczystościach państwowych i kościelnych, uczestniczy w konkursach i przeglądach orkiestr dętych. W dorobku posiada wiele dyplomów, pucharów i wyróżnień. W maju 2000 roku na Wojewódzkim Przeglądzie Orkiestr w Międzybrodziu Bialskim zajęła III miejsce, co umożliwiło jej wyjazd na Przegląd Międzywojewódzki w Kutnie, gdzie zdobyła IV miejsce. Ważnym wydarzeniem był udział w koncercie z okazji 80. rocznicy urodzin Jana Pawła II w Wadowicach oraz uczestnictwo w ogólnopolskich obchodach Dni Strażaka w Warszawie.

Bogaty i zróżnicowany repertuar obejmuje utwory klasyki polskiej i światowej, a ponadto opracowane na orkiestrę standardy jazzowe. Gra muzykę marszową, bigbandową, a także utwory lekkie, typowo rozrywkowe.


komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

Facebook