Sosnowiecki Chór Sempre Cantabile

Chór Sempre Cantabile powstał w lutym 1998 roku z inicjatywy zawodowej śpiewaczki filharmonii katowickiej - pięknej, doświadczonej i niezwykle utalentowanej solistki - Małgorzaty Muszyskiej, która do dziś sprawuje funkcje menadżera zespołu i głównej sopranowej solistki. Od początku dyrygentem prowadzącym zespół był Ryszard Młyńczak - zawodowy śpiewak filharmonii katowickiej, człowiek niezwykle skromny, uzdolniony organizacyjnie, z poczuciem humoru, o wrodzonej wrażliwości, nieomylnym słuchu muzycznym i anielskiej cierpliwości. Chór nawiązał współpracę z proboszczem parafii Miłosierdzia Bożego, K. Malasiewiczem, który udostępnił zespołowi salę na stałe próby.

Początkowo był to zespół żeński i w takim składzie przygotował „Stabat Mater” Pergolesiego. Wykonanie dzieła w 1998 roku w kościele św. Tomasza na sosnowieckiej Pogoni podczas „Dni Sosnowca” przyniosło zespołowi pierwszy ogromny sukces. Zespół działa już od 10 lat.

W niedługim czasie do chóru zaczęli napływać nowi członkowie, nierzadko uczniowie szkół muzycznych pierwszego i drugiego stopnia, jak również zawodowi śpiewacy, którzy bez chwili wahania przy każdym koncercie chcą współpracować. Wszyscy członkowie zespołu są miłośnikami sztuki muzycznej i wykonują nie tylko muzykę płynącą prosto z ich serca, ale gorliwie poświęcają swój czas i zaangażowanie oraz ciężką pracę włożoną w każdą próbę.

(Źródło: www.sempre-cantabile.cba.pl)


komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

Facebook