Grupa teatralna Groz-T-Ska

Grupa teatralna Groz-T-Ska działa od 1998 roku. Głównym elementem zajęć jest indywidualna praca z uczestnikami, polegająca na przygotowywaniu repertuaru recytatorskiego, piosenki poetyckiej bądź aktorskiej czy teatru jednego aktora (zależnie od predyspozycji). Jednocześnie przygotowywane są spektakle teatralne, w których bierze udział cała grupa lub - w zależności od scenariusza - jej część.

Czasami młodzieży towarzyszą w przedstawieniach niegdysiejsi uczestnicy zajęć, dziś aktorzy czy studenci szkół teatralnych.

Spektakle, które powstały w okresie 10 lat ich działalności to m.in.: „Dzieliły nas tylko banały” na podstawie wierszy bytomskiej poetki Elżbiety Pawłowskiej, „Fraszkarnia” przygotowana na warsztaty teatralne związane z teatrem poszukującym, poemat Adama Ziemianina „Droga krzyżowa czyli stacje męki polskiej”, „Pomiędzy wielkością a śmiesznością” oraz adaptacja sztuki „Przebudzenie się wiosny” Franka Wedekinda.

Członkowie grupy przygotowali kilka spektakli teatru jednego aktora, brali udział w konkursach recytatorskich i festiwalach poezji śpiewanej, za co wielokrotnie zdobywali wiele prestiżowych nagród i wyróżnień.

W Miejskim Domu Kultury w Piekarach Śląskich młodzi aktorzy biorą udział w przygotowaniu Regionalnego Przeglądu Teatrów Szkolnych i Młodzieżowych.

Uczestnicy zajęć okazjonalnie współpracują z Radiem Piekary. W programie dla dzieci czytają bajki, natomiast w audycji poetyckiej prezentują wiersze poetów z Bytomia, Tarnowskich Gór i Radzionkowa.


komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

Facebook