Lekki Teatr Przenośny

image

W 1998 roku w Targowisku Mirosław Orzechowski założył Lekki Teatr Przenośny. Powstały spektakle: „Polityka w interpretacji freudowskiej” (1999), „Szczęście, ku pokrzepieniu tym, którym się wydaje, że go jeszcze nie posiedli” (2000), „Serenada/kurza melodia” (2002), „Spod latarni” (2003), „Serce dziewiczej puszczy” (2004).

W roku 2005 Teatr Przenośny został przeniesiony do Chorzowa i tutaj Orzechowski rozpoczął działalność wspólnie z Teresą Adamkiewicz. W 2006 wznowili „Politykę...” i „Szczęście...”. Grupa chorzowska przygotowała dodatkowo „Wybór opowiadań” według Grzegorza Ciumrakiewicza. Prowadzą też działalność dydaktyczna na szerszą skalę. Dwukrotnie zorganizowali warsztaty teatralne w Łężkowicach (2006, 2008). Udało się również stworzyć bardzo mocną grupę recytatorów w wieku 8-20 lat, która w pierwszym roku swej działalności zdobyła 25, a w drugim 48 nagród w najróżniejszych konkursach recytatorskich i krasomówczych na poziomach - miejskim, wojewódzkim, regionalnym i ogólnopolskim. Kierujący Teatrem myślą o dalszym rozszerzeniu działalności i zaproszeniu do współpracy również osób dojrzałych, seniorów.

Roczny cykl zajęć Lekkiego Teatru Przenośnego uwzględnia: techniki relaksacji, emisję głosu i dykcję, zasady mówienia emocyjnego, działanie i współdziałanie na scenie, analizę utworu (tekst i podtekst), budowę sytuacji i postaci scenicznej, przygotowanie spektaklu.


komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

Facebook