Teatr A

image

Teatr A jest zawodowym, eksperymentalnym teatrem religijnym. Działa od 1996 roku. W swoim dorobku ma 18 autorskich premier. Wśród nich znajdują się spektakle teatralno-muzyczne: „Jonasz”, „Tobiasz”, „Pasja”, „Pastorałka”, „5 przypowieści”, „Historyja...”, „Neuma”, „Pelikan”, „Kwidam - rzeczy ostatnie” oraz widowiska uliczne: „Apokalipsa”, „Genesis”, „Exultet”, „Kadisz”, „Pieśń o św. Franciszku”, a także przedstawienia dla dzieci.

Teatr w ostatnich latach gościł w Holandii, Szwecji, Niemczech, Czechach, Bułgarii, Mołdawii, Rumunii, Włoszech na Węgrzech, Słowacji, Litwie, Ukrainie i Białorusi jak również na większości polskich festiwali teatru ulicznego.

Grupa posługuje się zarówno językiem teatru muzycznego, jak i europejskiej awangardy teatralnej. Sięga do polskiej kultury ludowej. Łączy teksty autorskie z biblijnymi lub staropolskimi. Czerpie obficie z dorobku literackiego innych kultur. W swoich przedstawieniach zespół szuka piękna i sacrum, podejmuje ważne tematy.

Zespół od momentu swego powstania jest teatrem w drodze - cyklicznie organizuje tournée po kraju i za granicą. To programowe wychodzenie do widza kształtuje formę teatralnego przekazu - klarownego, czasami dowcipnego, ale nie rezygnującego z kulturowych podtekstów i wielopłaszczyznowości.


komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

Facebook