Teatr Narybek From Poland

image

Teatr Narybek From Poland to grupa studentów tworzących pod okiem Jarosława Filipskiego w Mysłowickim Ośrodku Kultury i Sztuki Trójkąt w Mysłowicach-Janowie. Pierwszym ich spektaklem był monodram „Tutaj nas jeszcze nie było”, napisany przez Filipskiego dla Anny Biernackiej.

Potem nastąpiła udana próba stworzenia teatru plenerowego. Spektakl „Z życia cukierków” zagrano 30 razy w sezonie letnim 2006 i 2007 roku.

Przedstawienie pod tytułem „Istota bycia cool” zostało uhonorowane wieloma nagrodami, m.in. na Łódzkich Spotkaniach Teatralnych w 2006 roku, na Festiwalu Teatrów Studenckich Pułtusk i Festiwalu Teatrów Małych Form Słodkobłękity w Zgierzu.

Najmłodsza grupa zadebiutowała w kwietniu 2008 podczas 10. Festiwalu Młodzieży Szkolnej (przegląd organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Mysłowicach, a odbywający się w Mysłowickim Centrum Kultury). Pokazała spektakl „Kraj dla ludzi”, zdobywając I miejsce. W 2009 roku zespół ponownie wziął udział w przeglądzie i za „Szkoda słów” otrzymał także I miejsce.

W roku 2009 spektakl „Ciemne gry”, który miał premierę na festiwalu Mediawave, otrzymał główną nagrodę na Studenckim Festiwalu Absurdalia w Katowicach za tropienie absurdów współczesności.

Wielkim sukcesem okazał się monodram „Dziewictwo” napisany i wyreżyserowany przez Filipskiego. Przedstawienie w wykonaniu Katarzyny Gorczycy zostało nagrodzone m.in. Złotą Misą Borowiny podczas 30. Biesiady Teatralnej w Horyńcu Zdroju w 2009 roku.


komentarze

dodaj komentarz
jeszcze nie dodano komentarza
dodaj komentarz

Facebook